sennheiserturkey.net Selective Partner olarak hizmet vermektedir.

Sennheiser Profesyonel Ses ve Sesli İletişim Sistemlerinde ürün geliştiren sektörün önde gelen üreticilerindendir.

Sitemizde ev, ofis ve çağrı merkezi kullanıcılarına yönelik girişseviyesinden profesyonel ürünlere kadar iletişimi kolaylaştıracak telefon, pc ve mobil telefon kullanımına yönelik kablolu ve kablosuz kulaklık ürünleri ile telekonferans amaıcı ile kullanılabilecek sennheiser ürünleri yer almaktadır.

Sennheiser Tarihi:

Sennheiser 1946 yılından buyana ses alanında premium/üst sınıf ürünler üreten ve kendi Ar-Ge teknoloji üslerine sahip bir firma olarak, kaliteden asla ödün vermemiştir. Ses kaydı, iletimi ve üretimi ile ilgli tüm alanlarda en yüksek kalitede ürün ve çözümler üretmektedir. Sennheiser ürün kullanıcılarının hayat akışını kolaylaştırmak, ürün kullanımlarında zaman, hız ve kolaylık sağlama amacı ile sürekli yenilikçi ve yaratıcı çözümler üretmeyi hedeflemektedir.

Sennheiser markasının ve ürünlerinin dünya çapında sahip olduğu haklı ünün ardında her biri devrimci nitelikte olan bir dizi yenilikçi icat yatmaktadır. Bunların arasında 1950 lerde shotgun mikrofonların, 60 larda açık tip kulaklıkların icatları vardır. İzleyen dönemde ise 1970 lerde kızılötesi iletim teknolojileri ve 80’ lerde çok kanalllı RF kablosuz iletim teknolojileri sayılabilir. Çevresel ses üreten sistemler 1990’lara damgasını vururken, akıllı ses sistemleri yeni milenyumun gözdeleri oldu.

Sennheiser Üretim ve Paketlenmesine Yönelik Bilgi:

Son kullanıcı kulaklıklarında görülebilecek olan “Made in China” ifadesi, Çin hükümetinin, Çin dahilinde üretilen herhangi bir parçası (kablo..vb) olan ürünlerin üzerine konmasını istediği bir ifadedir. Yani üzerinde “Made in China” yazan ürünler, Çin’de birleştirilmiş olmalarına karşın, piyasada kullanılan tabirle “Çin Malı” (=kalitesiz!) değildir.

Bilinmesi gereken nokta, driver’ları İrlanda ve Almanya’da üretip, tüm parçaları Çin’e gönderip, birleştirdikten ve tekrar İrlanda’ya döndükten sonraki tedarik zinciri maliyetinin, ürünün tamamını Avrupa’da üretmekten çok daha Ucuz olmasıdır. Küresel üretim ve dağıtım yapan tüm büyük markaların izlediği bu yol, ekonomik olarak alınmış bir karardır ve ürün kalitesi ile ilgili değildir.

Ürünlerin garanti süresi üretim hatalarına karşı 2 yıldır. Garanti kullanıcı kaynaklı hataları kapsamamaktadır.